Material-d'alta resistència per a peces modelades exigents
El model 7830 és un material d'emmotllament fenòlic termoendurible d'alta-resistencia desenvolupat per a components que requereixen resistència mecànica, resistència a l'impacte, resistència a la calor i estabilitat estructural. Es pot processar per modelat per injecció o per transferència.
La fluïdesa d'aquesta resina fenòlica modificada es pot discutir segons l'estructura del motlle del client, les dimensions de la peça i les condicions reals de processament. Això permet que el material s'ajusti més de prop amb diferents dissenys de components i equips de producció. Abans de comprar a granel, es recomana als clients que proporcionin informació sobre l'aplicació prevista, el procés d'emmotllament, l'entorn operatiu i l'estructura-de peça acabada per a l'avaluació de la mostra.
El material és adequat per a components modelats utilitzats en aparells elèctrics, instruments elèctrics i fabricació de maquinària. Es pot considerar per a projectes en què la peça acabada ha de proporcionar suport mecànic alhora que compleix els requisits de calor, flama i aïllament.
Rendiment mecànic i d'impacte
7830 proporciona una resistència a la flexió d'almenys 150 MPa i una tensió de tracció a la ruptura d'almenys 70 MPa. La seva resistència a l'impacte Charpy amb osques és d'almenys 2,0 kJ/m², mentre que la seva resistència a l'impacte Charpy sense osques és d'almenys 30,0 kJ/m².
Aquests valors mecànics proporcionen als compradors i fàbriques d'emmotllament dades clares per avaluar les peces que poden experimentar càrregues mecàniques durant l'emmotllament, el desemmotllament, el muntatge, el transport o l'ús normal.
La temperatura de deflexió de calor sota càrrega, Ti 1,8, és d'almenys 200 graus. El material també aconsegueix una qualificació d'inflamabilitat UL94 V0. La seva resistència superficial és d'almenys 10¹⁰ Ω i el seu factor de pèrdua dielèctrica a 100 Hz no és superior a 0,25.
El rang de contracció de l'emmotllament és del 0,25% al 0,50%, mentre que la densitat està entre 1,60 i 1,70. Aquests paràmetres poden donar suport a la planificació de les dimensions del motlle, l'estimació del pes de la part i el control dimensional durant la producció repetida.
Control de producció i equipament de materials
Zhejiang Naso Synthesis Co., Ltd. es dedica a la investigació i fabricació de compostos d'emmotllament fenòlics i altres materials sintètics termoestables des del 2006. L'empresa utilitza un sistema de dosificació automàtica i un sistema de control automatitzat DCS per gestionar les proporcions de matèries primeres i els paràmetres clau de producció.
Per als materials-d'alta resistència, la formulació estable i el control de la producció són importants durant les comandes repetides. El personal de vendes, tècnic, de producció i de qualitat pot revisar l'aplicació del client, el procés d'emmotllament, els dibuixos tècnics o el prototip físic. A continuació, es poden utilitzar mostres per confirmar si el material és adequat per al component modelat real.
El personal de qualitat supervisa la producció i organitza una inspecció completa abans de l'embalatge. La inspecció de tercers-també es pot acceptar quan el client ho sol·liciti.

Mostra, temps de lliurament i comandes d'exportació
La quantitat mínima de comanda és de 1.000 kg. Les mostres estan disponibles abans de la producció a granel. El període de desenvolupament d'una mostra personalitzada és d'aproximadament 30 dies.
Els productes estàndard requereixen normalment uns 7 dies per a la producció, mentre que els productes personalitzats normalment requereixen uns 20 dies. Es poden proporcionar fotos o vídeos durant la producció perquè els compradors puguin seguir el progrés de la fabricació, la inspecció i l'embalatge.
L'embalatge d'exportació es pot discutir segons el mètode de transport i els requisits reals de manipulació. S'admeten els termes comercials EXW, FOB i DDP. La resina fenòlica modificada es pot subministrar amb comunicació de requisits previs a la-venda, seguiment de la producció-, inspecció d'enviament i assistència tècnica després del lliurament.
Especificacions del producte
|
Paràmetre |
Especificació |
|
Color |
Negre |
|
Model i tipus de material |
7830, material d'emmotllament fenòlic-d'alta resistència |
|
Mètodes d'emmotllament |
Emmotllament per injecció o per transferència |
|
Propietats mecàniques |
Resistència a la flexió Major o igual a 150 MPa; Tensió de ruptura superior o igual a 70 MPa |
|
Força d'impacte |
Entallat Major o igual a 2,0 kJ/m²; sense entallar Major o igual a 30,0 kJ/m² |
|
Propietats físiques i tèrmiques |
Temperatura de deflexió de calor, Ti 1,8 Major o igual a 200 graus; UL94 V0; contracció de l'emmotllament 0,25%–0,50%; densitat 1,60–1,70 |
Etiquetes populars: resina fenòlica modificada, fabricants, proveïdors, fàbrica de resina fenòlica modificada a la Xina

